Powrót
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK Przedszkole nr 2 „Cztery Pory Roku” / 2021-11-10

 DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
W roku szkolnym 2021/2022 Przedszkole nr2 Cztery Pory Roku w Kórniku realizuje ogólnopolski projekt edukacyjny „Oto Hałabała zna go Polska cała”. Projekt ma na celu wprowadzenie dzieci w świat przyrody oraz zainteresowanie  literaturą dziecięcą. Postacią wiodącą projektu jest Krasnal Hałabała bohater książki „Z przygód Krasnala Hałabały” Lucyny Krzemienieckiej, który zagościł w każdej sali dydaktycznej naszego przedszkola w leśnym kąciku.

5  listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym roku świętowaliśmy z postacią bohatera projektu. Na tę uroczystość dzieci samodzielnie wykonały kapelusz Hałabały i przebrały się za niego. Na zajęciach z zaciekawieniem słuchały i wypowiadały się na temat opowiadania „Jak się krasnal z sójkami za morze wybierał” oraz stworzyły postać krasnala i sójki z kół, Systemem edukacji przez ruch.

Bajki towarzyszą dzieciom od najmłodszych lat, zaciekawiają, bawią. Czytając je  rozwijamy wyobraźnię, pamięć, wzbogacamy słownictwo, uczymy myślenia, koncentracji, dlatego  zachęcamy rodziców do głośnego czytania dzieciom bajek przynajmniej 20 minut dziennie. Proponujemy wybierać bajki mądre, ciekawe, napisane poprawną polszczyzną.

Organizatorzy

K.Sz,E.Rz, A. Ko.