Powrót
Projekt ETWINNING "Pomóż poznać mi szkołę" Przedszkole nr 2 „Cztery Pory Roku” / 2022-05-05

Wychodzac naprzeciw oczekiwaniom dzieci we współpracy ze Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałem Dwujęzycznym w Bydgoszczy stworzyliśmy projekt " Pomóż mi poznać szkołę". Projekt ma na celu współpracę między szkołą a przedszkolem za pośrednictwem portalu etwinning.

Dzieci w wieku przedszkolnym są ciekawe wszystkiego, co je otacza. W wieku 5-6 lat zasypują otoczenie pytaniami. Jednak ich wiedza o otoczeniu bliższym i dalszym oraz wiedza o świecie w ogromnym stopniu zależą od Nas.

Dzieci w zerówce, są bardzo ciekawe co czeka ich w szkole. Towarzyszy temu ekscytacja, a także stres, aby uniknąć tego drugiego w ramach projektu postanowiliśmy rozwiać wszelkie wątpliwości dzieci i odpowiedzieć na wszelkie pytania. Specjalistami w danym projekcie byli uczniowie szkoły, którzy pokazali dzieciom jak wygląda życie w szkole.

Grupa Jagódek przez cały rok chętnie brała udział w projekcie i rozwiała wszelkie wątpliwości związane z tematyką szkoły. Do kórej zawitają już po wakacjach. Dziękujemy Pani Ewie i jej podopiecznym za tak owocną współprace. 

K.Ł.