Powrót
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Razem ze Słonkiem w Czterech Porach Roku Przedszkole nr 2 Cztery Pory Roku / 2022-10-09

  W pażdzierniku  Przedszkole nr 2 Cztery Pory Roku  z przedszkolami z całej Polski zaczęło realizować projekt Razem ze Słonkiem w Czterech Porach Roku , który  opracowały nauczycielki z naszej placówki ,Katarzyna Szmechel, Małgorzata Stypczyńska i Katarzyna Bortlisz. 

  

   "W świecie, w którym jesteśmy zabiegani, często sfrustrowani potrzebujemy odskoczni, złapania oddechu. W takich momentach życia najczęściej wracamy do korzeni, czyli do natury, przyrody, która tak naprawdę na co dzień nas otacza, ale często w wirze obowiązków jej nie zauważamy.  Odnośnie powrotu do natury chciałyśmy zaproponować projekt oparty na dawnej literaturze,  ale ściśle związanej  z przyrodą. Chcemy zachęcić do odkrywania przez dzieci przyrody na podstawie  pomysłów zaczerpniętych z książki Marii Kownackiej „Razem ze słonkiem”.  Pragniemy, aby dzieci czerpały radość z poznawania tajemnic naszego pięknego otoczenia, realizując nasze propozycje projektowe.

   Nasz projekt ma również na celu wspomaganie i stymulowanie prawidłowego rozwoju mowy. Chcemy zwrócić uwagę na możliwość wczesnego zapobiegania  wadom wymowy poprzez częste i systematyczne ćwiczenia oparte na zabawie.

   Naszym celem jest także uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody oraz na wykształcenie u nich postawy szacunku do otaczającego świata."

Do projektu została utworzona grupa na której nauczycielki przedszkoli wymieniają  się pomysłami z jego realizacji . Kordynatorem tej grupy jest Katarzyna Łazewska. Maskotka projektu "Słoneczko" zostało wykonane przez zdolną mamę naszego przedszkolaka Danutę Biniakowską. Jesteśmy w trakcie nagrywania piosenki przewodniej, która pojawi się w listopadzie. Dziękujemy Panu Burmistrzowi  Przemysławowi Pacholskiemu oraz czasopismu "Bliżej Przedszkola" za objęcie naszego projektu patronatem.  Katarzyna Szmechel i Małgorzata Stypczyńska