Powrót
XII ŚWIĘTO OPTYMIZMU Przedszkole nr 2 Cztery Pory Roku / 2023-05-10

10 maja nasze Przedszkole brało udział w hucznym wydarzeniu, jakim jest Święto Optymizmu, będącym kontynuacją corocznych obchodów w naszej placówce i mającym na celu upowszechnianie pozytywnego nastawienia do siebie i innych.  W tym roku Optymistyczne Święto obchodziliśmy już po raz dwunasty, a jego tematyka nawiązywała do „królewskich dywanów”.

W dniach poprzedzających uroczystość, dzieci wraz z nauczycielkami aktywnie uczestniczyły w przygotowaniach do tej okoliczności min. poprzez zorganizowanie kreatywnych spotkań, w trakcie których przeprowadzono rozmowy dotyczące dywanu, jego wyglądu oraz roli, jaką pełni w domu i w przedszkolu. Dzieci zdobywały informacje na temat, jak powstaje dywan, rozbudzały swoją kreatywność podczas pogadanek - „Jak wyobrażają sobie królewski dywan?”, słuchały opowiadań i baśni, w których występują dywany, również latające. Przeprowadzone zajęcia miały być inspiracją do zaprojektowania grupowego „dywanu królewskiego” z wykorzystaniem różnorodnych materiałów i  z uwzględnieniem twórczych pomysłów dzieci.  Każdy przedszkolak wykonał również własną królewską koronę, w której uczestniczył podczas uroczystości.

W dniu obchodów Święta Optymizmu, wszystkie grupy spotkały się w przedszkolnym ogrodzie, ubrane w kolorze czerwonym (kolorze królewskim), z koronami na głowach oraz ze swoimi grupowymi „królewskimi dywanami”. Na uroczystość przybył również zaproszony na tę okazję nasz gość specjalny – burmistrz miasta Kórnika, pan Przemysław Pacholski, który zasiadł na „królewskim tronie” w towarzystwie „królowej” – pani Dyrektor.

Podczas uroczystych obchodów, dzieci wraz z nauczycielkami odśpiewały Hymn „Optymistą być” oraz zaprezentowały własne „królewskie dzieła” w trakcie uroczystego przemarszu z dywanami. Jeden z dywanów został wręczony w prezencie „królewskiemu gościowi”, natomiast pozostałe dywany stanowią ekspozycję w przedszkolnym korytarzu.

Na zakończenie Optymistycznego Święta, wszystkie grupy wyruszyły w „królewskim orszaku” na spacer w najbliższej okolicy, przy dźwiękach wesołej muzyki z repertuaru dziecięcego.

Dziękujemy panu burmistrzowi za przybycie do naszej placówki oraz aktywny udział w optymistycznej przygodzie w Przedszkolu „Cztery Pory Roku”. Podziękowania również należą się przedszkolakom oraz rodzicom i nauczycielom za wzorowe przygotowanie do obchodów Święta Optymizmu i zaangażowanie w uroczyste wydarzenie.

A.Kow.