eTwinning

W maju 2021 Przedszkole nr 2 "Cztery Pory Roku"  przystąpiło do społeczności eTwinning.

Czym jest eTwinning

eTwinning to europejska społeczność szkolna współpracująca za pomocą nowoczesnego, bezpiecznego, międzynarodowego portalu społecznościowego, który zapewnia swobodną komunikację, wymianę doświadczeń i realizację projektów edukacyjnych. Współpraca w programie może przybierać różnorodne formy, wykorzystywać zróżnicowane narzędzia wybrane przez partnerów i skupiać się na tematach, które zainteresują dzieci. Łatwo powiązać tematykę projektów z obowiązującą podstawą programową na wszystkich poziomach nauczania i zrealizować je w ramach zajęć przedszkolnych. 

Krajowe Biuro eTwinning w Polsce zostało powołane przez Komisję Europejską i Ministerstwo Edukacji Narodowej; działa w ramach Fundacji Rozwoju Systemu edukacji; odpowiada za koordynację, rozwój, promocję i monitorowanie Programu. więcej informacji na temat projektów, szkoleń, kursów i innych działań na stronie www.etwinning.pl 

Dotychczas w ramach eTwinning, we współpracy z 28 przedszkolami z całej Polski w maju 2021 zrealizowaliśmy projekt "Owady i inni znajomi z majowej łąki", W trakcie realizacji jest projekt "Pomóż mi poznać szkołę" 

 

POBIERZ PLIKI
Certyfikat eTwinning